Tüm dünyanın cevabını merakla beklediği ve tarihin en yüksek katılımlı seçimlerden biri olan ve mevcut başkan Donald Trump ile Joe Biden arasında kıyasıya rekabetin yaşandığı 2020 ABD Başkanlık Seçimi’nde son durum ne? Lider kripto para birimi Bitcoin, bu başkanlık seçiminin sonucuna nasıl tepki verecek?

Seçici Kurul’da 270 delegeye ulaşan adayın kazanacağı seçimin akıbeti ve kaderini belirleyecek eyaletler Georgia, Kuzey Carolina, Michigan, Nevada, Pennsylvania ve Wisconsin. Trump henüz milyonlarca oy sayılmadan zaferini ilan etti ve her ne olursa olsun sonucu mahkemeye götüreceğini ifade etti. Biden’ın ekibi Trump’ın açıklamaları için “ölçüsüz, benzersiz ve yanlış olduğunu” dedi.

Bitcoin’in tepkisi merak ediliyor

ABD başkanlık seçimlerinin Bitcoin, altın, hisse, döviz piyasalarını nasıl etkileyeceği büyük bir merak konusuydu. Bitcoin analistleri, seçimlerle ilgili tahminlerde bulunmaya başladılar.

Analistlerin geneli, Bitcoin için 13 bin 700 – 14 bin 200 dolar aralığının direnç bölgesi olduğunu, Bitcoin’in bu bölgeyi aşması halinde 20 bin dolara kadar ilerleyebileceğini söylerken bu aşamada bu bölgeyi aşmanın çok zor olduğunu, hatta Bitcoin’in bu bölgeyi tek denemede aşmasının muhtemel olmadığını ekledi.

Uzun vadede haftalık ve aylık grafiklerin bullish olduğunu genel bir düşünce olarak göze çarparken Bitcoin seçimlerin henüz net olarak açıklanmadığı TSİ 20:00 itibariyle 14200 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Seçimin akıbeti merak ediliyor

Aylardır merak edilen ve herkesin ekran başında veya sosyal medyada takip ettiği ABD Başkanlık Seçimleri büyük bir merakla izleniyor. Dünya siyasetini ve ekonomisini direkt olarak etkileyecek bu gelişmede mevcut başkan Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump’ın ilk başlarda önde götürdüğü yarışta Demokrat Parti adayı Joe Biden, son saatlerde ağırlığını koydu ve rakibinin önünde görünüyor.

ABD’de seçimlere dair verileri inceleyen US Elections Project, ilk verilere göre bu seçimin son 120 yıldaki en yüksek katılımlı seçim olduğunu duyurdu ve Amerikan vatandaşlarının yüzde 66,9’luk katılımla bu veriyi oluşturduğuna dikkat çekti.

İlginizi Çekebilir:  Bitcoin 26 bin dolar seviyelerini görebilir!
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.