Christoph Schulz/Unsplash

Dubai merkezli bir kripto tabanlı yatırım fonu olan FD7 Ventures, 750 milyon dolar değerindeki Bitcoin varlığını satıp bundan elde edeceği geliri Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) tokenlarındaki pozisyonları artırmak için kullanacağını açıkladı. FD7 Ventures’a göre, bu iki altcoin’e geçiş, fonun portföylerini çeşitlendirmek isteyen yatırımcıların çıkarlarına daha iyi hizmet edecek.

FD7 Ventures Genel Müdürü Prakash Chand, Bitcoin’in piyasaya ilk çıkması ve toplumun ona bir değer deposu olarak anlam vermesi bir yana, bence Bitcoin’in aslında oldukça yararsız olduğunu düşünüyorum” dedi ve “Bence Cardano, Polkadot ve Ethereum gibi projeler, yeni internet ve Web 3.0’ın temelini oluşturuyor.” ifadelerini kullandı.

Ethereum ekibinden kopuş, bambaşka bir hikâye yarattı

Hem Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson hem de Polkadot’un kurucusu Dr. Gavin Wood, bugün kripto endüstrisinde çalışan en parlak beyinlerden ikisi olarak kabul ediliyor. Her iki geliştirici de Ethereum’un orijinal yedi kurucu ortağının parçasıydı. Hoskinson ve Wood, mevcut rollerinde dünya çapında önemli bir etki potansiyeline sahip olduğu düşünülen projelere liderlik ediyor. Cardano’nun ADA ekibi, Afrika ve diğer ülkelerdeki milyonlarca bankasız bireyin ihtiyaçlarını karşılamak için bir blok zinciri çözümü üzerinde çalışırken Polkadot, kullanıcıların kontrolün elinde olduğu Web 3.0 için tamamen merkezi olmayan bir platform sağlayan bir “Aya yolculuk” projeleri ekosistemi oluşturmaya devam ediyor.

Prakash Chand: ADA ve DOT birkaç yıl sonra Bitcoin’den daha değerli olacak

Chand, Bitcoin’in temelde iyi olduğunu ancak gelecekteki yerinden emin olmadığını söyleyerek, “Kriptodaki en parlak beyinlerle çok zaman geçirecek kadar şanslıydım ve Ethereum, Cardano ve Polkadot’un her birinin önümüzdeki birkaç yıl içinde Bitcoin’den daha değerli olacağına bahse girmeye hazırım” yönünde fikir belirtti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!