Sivasta bir Katılım Bankası çalışanları, Hayat Ağacı Derneğinde kurban kestirdi. Dünyayı etkisi altına alan corona virüsün Türkiyede görülmesinin ardından Sivas merkezde bir Katılım Bankası çalışanları, il dışındaki bazı meslektaşlarının da katılımıyla Hayat Ağacı Derneğine kurban bağışladı. Katılım Bankası personeli, Türkiyede görülen corona virüsün bertaraf olması, İslam âleminin huzur ve barışına vesile olması niyetiyle kurban kestirdi. İsminin açıklanmasını istemeyen Katılım Bankası çalışanları, 850 TL olan küçükbaş kurban bedelini Hayat Ağacı Derneğine yatırdı. Küçükbaş kurban, corona virüsün ülkemizden bertaraf edilmesi duasıyla tekbirler eşliğinde kesildi. Adak kurbanı, 2,5 kg paketler halinde Hayat Ağacı Derneğinden yardım alan ihtiyaç sahiplerine limit dışı dağıtılacak.

Dünyayı derinden etkileyen ve etkilemeyede devam eden koronavirüsle mücadele için Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 100 milyon dolarlık kredi geldi.

Koronavirüs yaralarını sarmak için Dünya Bankası’nın 24 Nisan’da onayladığı kredi, resmen açıklandı. Dünya Bankası Türkiye Direktörü Auguste Tano Kouame, krediyle ilgili konuşurken “Bu kredi, Türkiye’nin etkiyi azaltmasına ve hastalık yönetimi imkanlarını güçlendirerek koronavirüs pandemisinin potansiyel olarak yüksek sağlık ve insan maliyetlerini karşılama kapasitesini güçlendirecektir. Bu proje ile desteklenen önlemlerle insanların hayatlarını kurtarılmasına katkıda bulunacağımızı umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs kredisi 5 yıl geri ödemesiz

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye verilen bu kredi 10.5 aylık vadeden oluşuyor ancak ilk 5 yılı geri ödemesiz şekilde oluşturuldu. Dünya Bankası, koronavirüs salgınını atlatmak için dünya ülkelerine toplamda 160 milyar dolarlık bir finansman sağlamayı planlıyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin daha önce koronavirüsle mücadele için duyurulan ‘Ekonomik İstikrar Kalkanı’ paketinin 100 milyar TL olarak açıklandığını ancak bu rakamın toplamda 200 milyar TL’ye ulaştığını açıklamıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.