Sanal para birimi Bitcoin, kripto para.

Dünya genelindeki hisse senedi piyasaları ağır kayıplar vermeye devam ederken, Bitcoin (BTC), 7 bin 800 dolarlık desteğin üzerinde tutunmak için savaştı. Bir saatten kısa bir süre önce ABD’nin önemli hisse senedi endekslerinden biri olan Dow Jones Borsası, 1.400’den fazla puanla kapattı. Dünya Sağlık Örgütü’nün resmi olarak Koronavirüs’un bir pandemi olarak sınıflandırıldığını açıkladıktan sonra Bitcoin’de % 5’lik bir kayba yol açtı.

DSÖ’nün açıklamasının ardından, Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü müdürü Dr. Anthony S. Fauci tarafından ABD Kongresi’nde karamsar bir açıklamada bulundu.

Dr. Fauci’ye göre koronavirüs (COVID-19) vaka sayısı, yetersiz önlemler nedeniyle artmaya devam edecek. Fauci, kongrede durumun daha da kötüye gideceğini söyledi ve şunları vurguladı: “Ne kadar kötüye gideceğimiz, iki şey yapma yeteneğimize bağlı olacaktır: dışarıdan gelen enfekte olan insan akını ve virüsü kendi ülkemizde tutma ve hafifletme yeteneğine sahip olmak.”

Analistlere göre Bitcoin’de tutunma noktası 7 bin 300 dolar bölgesi. Eğer lider kripto para burada tutunamazsa 6 bin 800 ila 6 bin 400 seviyelerine gerileyebilir.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi hala yatırımcıların aşırı korkusunu temsil eden yüzde 17 seviyesinde. Geçmişte yatırımcılar bu eğilimi dengelemek için duyarlılık ölçüsünü kullanmışlardı.

Bitcoin Korku/Açgözlülük endeksi
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Emre Topaloğlu

Marmara Üniversitesi Radyo ve Televizyon bölümünü bitirdim. Medya sektöründe yaklaşık 7 yıldır hizmet veriyorum. Kripto paraya olan ilgimden dolayı yolum Gazetecoin.com ile kesişti. Beraber bu sektör hakkında önemli bilgileri okuyucuya ulaştırmayı planlıyoruz.