İki aydır dünyayı etkisi altına alan ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği coronavirüs, temassız ödemelerin yaygınlaşmasını ve nakit para yerine Bitcoin gibi kripto paraların kullanımını artırabilir.

ABD Merkez Bankası’nın aldığı doları karantina alma kararı, coronavirüsten ölen sayısının 100’ü aştığı İran’ın banknot yerine elektronik bir yöntem düşündüğü şu günlerde ülkeler temassız ödemeyi gündemine alabilir. Kripto paraların dünya üzerindeki çözüm odaklı oluşu akıllara yeniden Bitcoin ve türevi varlıkların nakit paranın yerini alabileceği düşüncesini getirdi.

Visa, Mastercard ve PayPal gibi dev ödeme sistemi şirketleri de virüsün etkisinden şikayetçi ve dev şirketlerin yetkilileri, gelirlerinde geçtiğimiz yılın bu ayına göre yüzde 2 ila 3 düşüş gösterdiğini açıkladı. Şirketler, kart sahiplerinin yurtdışı harcamalarının özellikle seyahatle ilgili alımlarda keskin bir yavaşlamanın olduğunu belirtti.

FED’den coronavirüsle ilgili önlem!

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.