Uzun süren bir çalışma sonrası açıklanan analizde dünya üzerinde kripto paralara en çok ilgi gösteren ülke, 328 milyonluk nüfusla Amerika Birleşik Devletleri oldu. Bu analizde Türkiye ise 15. sırada bulunuyor.

The Block’un 6 ay boyunca kripto para borsasını sık kullanan 48 ülke üzerinde yaptığı kripto para borsalarında yapılan analizde, kripto paralara en çok ilgi gösteren ülkelerin başında Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Güney Kore, Endonezya ve Hindistan yer aldı. ABD, yeryüzündeki borsalardaki trafiğin yüzde 24,5’ini oluşturuyor. ABD’yi yüzde 10’la Japonya ve sırasıyla Güney Kore, Endonezya ve Hindistan takip ediyor. Türkiye ise bu sıralamada 15. sırada kendine yer buldu.

Dünyada kripto paraya en çok rağbet gösteren ülkeler sıralaması.

Singapur, Güney Kore ve İsviçre nüfuslarına nazaran kripto paralara en çok rağbet gösteren ülkeler olarak dikkat çekti. Yapılan analizde dikkat çeken başka bir detay da, kişi başına düşen milli geliri yüksek ülkeler, fakir ülkelerden daha fazla yatırım yapması.

Öte yandan Çin gibi yasakçı ülkelerde insanlar IP’lerini gizleyerek ve VPN kullanarak kripto para borsalarına giriş yaptığı için bu gibi ülkelerden gelen verilerin çok sağlıklı olmadığı da belirtildi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.