Dünya üzerindeki tüm kripto para yatırımcıları için ilk olarak en önemli konu güvenliktir. Kripto para yatımcıları, işlem yapabilecekleri kripto para borsalarında ilk olarak güvenilirlik ararlar. Özellikle 2019 yılında yaşanan sahte işlem hacminden dolayı artış gösteren kripto para borsalarına karşın CoinGecko birtakım önlemler almıştır. Kripto para fiyat ve veri platformu olan CoinGecko, Trust Score 2.0 adını verdikleri güvenilirlik puanı sistemiyle kripto para borsalarını 10 üzerinden puanlamaktadır. CoinGecko platformuna göre 1 puan alan kripto para borsaları en kötü, 10 puan alan kripto para borsaları ise en iyi olarak sınıflandırılıyor. Peki dünyadaki en iyi ve en popüler kripto para borsaları hangileridir? Detaylar içeriğimizde…

CoinGecko Güvenilirlik Puanı Neyi Baz Alıyor?

Dünyadaki en iyi ve en popüler kripto para borsaları hangileridir? sorusundan ziyade güvenilirliği neye göre belirleniyor? gibi bir başka soru da kafalarda canlanabiliyor. Kripto para borsasındaki veriler, özellikle kripto para balinaları tarafından sık sık manipüle girişimlerine maruz kalabiliyor. Kripto para manipülasyoncuları olarak adlandırılan kripto para balinaları hakkında daha fazla bilgi için şuradaki linke tıklayabilirsiniz. Kripto para borsasının manipüle edilebilir oluşundan dolayı trader ve kripto para yatırımcıları en iyi likidite hacmine sahip güvenilir kripto para borsalarını tercih etmektedir. 

Güvenilir kripto para borsalarını tespit eden CoinGecko tarafından uygulanan Trust Score 2.0 uygulamasında baz alınan veriler şunlar:

 • Likidite
 • API Teknik Kapsam
 • Borsanın İşlem Ölçeği
 • Tahmini Kripto Para Rezervleri
 • Borsanın Mevzuata Uygunluğu

Dünyanın en iyi ve en güvenilir kripto para borsaları hangileridir?

Daha önceki içeriklerimizden birinde Türkiye’nin en güvenilir kripto para borsaları hakkında ayrıntılı bilgi vermiştik. Buradan Türkiye’deki kripto para borsalarıyla ilgili bilgi edinebilir ve güvenilir kripto para borsası seçiminiz için içeriğimizden yararlanabilirsiniz. Bu içeriğimizde dünyanın en iyi ve en güvenilir kripto para borsaları hangileri sorunuzu cevaplayacağız. 

İlginizi Çekebilir:  App Store'dan Bitcoin cüzdan uygulamasını indirdi, hayatının şokunu yaşadı: 17 BTC'si çalındı...

CoinGecko tarafından uygulanan ve güvenilirlik puanı sistemi olarak adlandırılan Trust Score 2.0 verileri sonucunda en iyi 10 kripto para borsası belirlendi. Sahte dijital para hacminden uzak olan ve yatırımlarınız için tercih edebileceğiniz en güvenilir 10 kripto para borsası şu şekilde sıralanabilir:

 1. Binance (10 puan) (Üye olmak için tıklayın…)
 2. Coinbase Pro (10 puan)
 3. Bithumb (10 puan)
 4. Kraken (10 puan)
 5. bitFlyer (10 puan)
 6. KuCoin (10 puan)
 7. Poloniex (10 puan)
 8. Bitbank (10 puan)
 9. Bitfinex (10 puan)
 10. Bitstamp (10 puan)

Bitcoin hesabı açmak ve Bitcoin satın almak için tıklayın

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.