Bitcoin ve kripto paraların zirve yaptığı dönemde kurumsal şirketlerin sektöre bakış açısında önemli değişimler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak eBay CEO’su Jamie Lannone‚ kripto paraları ödeme aracı olarak alışverişte kullanılabileceğini ve bir NFT pazar yeri oluşturmayı düşündüklerini açıkladı.

CNBC’deki bir canlı yayında önemli açıklamalar yapan e-ticaret devi eBay’in CEO’su Lannone, açıkça kripto paralara göz kırptı ve 2021 yılına damga vuran kripto paralar hakkında olumlu ifadeler kullandı ve Apple Pay, Google Pay gibi ödeme hizmetlerine değinerek her türlü opsiyonu değerlendirdiklerini ve kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul edebileceklerini söyledi.

NFT alanı için Lannone “NFT’ye de bakıyoruz ve eBay’de onu kolay bir şekilde nasıl etkinleştirebileceğimize dair fırsatları keşfetmeye çalışıyoruz.” dedi.

İçinde bulunduğumuz dönemde PayPal, Bitcoin ve kripto alım satımı hizmetini çoktan vermeye başlarken, Visa ve Mastercard gibi ödeme devleri de, kripto paraları sistemlerine nasıl entegre edeceği konusunda yoğun çaba harcıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.