Edirne‘nin Keşan ilçesinde iki akrabanın kaçak elektrik desteğiyle Bitcoin madenciliği yaptıkları gerekçesiyle kaldıkları eve baskın düzenlendi.

Türkiye’de Bitcoin’e olan eğilim arttıkça müdahale haberleri gelmeye devam ediyor. Edirne’nin Meriç ilçesinde kaçak elektrikle Bitcoin madenciliği yapılan eve operasyon düzenlendi ve ev sahibine kaçak elektrik kullanmaktan işlem yapıldı.

Uzunköprü Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararıyla Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Keşan Grup Amirliği birimlerince Edirne’nin Keşan ilçesine bağlı Kavaklı köyünde bir eve baskın düzenlendi. Yapılan aramada, evin yanında bulunan trafodan kaçak çekilen kablolarla ‘Bitcoin’ üretimi yapılan dizüstü bilgisayara elektrik verildiği belirlendi.

Polis tarafından gözaltına alınan A.Ö., Bitcoin düzeneğinin akrabası O.B. tarafından kurulduğunu söyledi ve elektrik düzeneği, dizüstü bilgisayar ve bilgisayar parçalarına el konuldu. Ev sahibi A.Ö. hakkında kaçak elektrik kullanımı ile ilgili gerekli işlem yapılırken O.B. isimli şahıs hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’ndaki hükümler gereğince soruşturma başlatıldı.

Ele geçirilen materyaller Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde böyle sergilendi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.