New England Patriots’ın efsanevi oyuncusu ve Amerikan Futbolu (NFL) şampiyonu Tom Brady, Autograph adlı bir NFT platformu kurdu.

CNN’in haberine göre, bu baharda hayata geçecek olan plâtform Autograph, NFT’ler oluşturmak için spor, eğlence, moda ve pop kültüründeki en büyük marka ve isimleri bir araya getirecek.

7 defa NFL şampiyonu olan ve Patriots’ta 20 yıl forma giyen geçtiğimiz yıl emekli olduğunu açıklayan Tom Brady‘nin plâtformunda yer alan ifadelerde, “İmza fikrini dijital dünyaya yayıyoruz, Tescilli imza sistemimiz simgeleri NFT sahiplerine özelleştirilebilir ve deneysel bir şekilde bağlayacak.” denildi.

NFT’lere olan ilgi artışı, astronomik satışlar yarattı ve ünlülerin ilgisini çekti. Dijital sanatçı Beeple’ın bir sanat eseri kısa süre önce Christie’s’de 69 milyon dolara satıldı. Rock grubu Kings of Leon, en son albümlerini NFT olarak yayınladı ve Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in ilk tweet’i 2,9 milyon dolara NFT olarak satıldı.

Orijinalliklerini ve sahipliklerini blockchain teknolojisine dayandıran NFT’ler, son dönemin büyük sükse yapan varlıklarından. Birçok ünlü sanatçı ve sporcu bu dünyaya adım atarak eserlerini NFT’ye (non-fungible token) çevirerek çeşitli plâtformlarda alıp satıyor.

NFT nedir, NFT coinleri hangileri, NFT nereden ve nasıl alınır? | En kapsamlı NFT Rehberi

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.