İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan, 58 bin dolara düşen ve daha sonra da 45 bin dolara sert düşerek yatırımcıda ufak çaplı bir panik yaratan ve bu haberin yazıldığı saatte 47 bin 500 civarlarındaki seyrini sürdüren Bitcoin‘deki son durumu değerlendirdi.

Twitter hesabından görüşlerini paylaşan Şant Manukyan, PlanB adlı kripto ünlüsünün Stock To Flow modelini ve Willy Woo adlı analistin analizini paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“BTC’de bir düzeltme içinde olduğumuz ve regülasyon haberleri ile derinleşebileceği malum. Ama sanırım asıl soru burası 2017’den sonraki yeni “the top” olabilir mi? 3 ana gösterge hayır diyor. Ama unutmamak gerek hepsinin zamanla testi henüz çok az. İlki mantığına tam katılmasam da artık klasikleşen S2F modeli, her şey olması gerektiği gibi gidiyor diyor. İkincisi W. Woo’nun yaratıcısı olduğu bir gösterge, ben faydalı buluyorum (üst band fiyat hedefi değildir)”

“Bu hafta Glassnode’un dikkat çektiği 3. gösterge “reserve risk”. BTC hareket sıklığı, ortalama değeri, cari fiyat gibi verilerin bir araya gelmesi ile oluşan bir gösterge. Tehlike bölgesinde değil. Dediğim gibi hiç bir indikatör yıkılmaz değildir. Kim yapmış olursa olsun hiç bir twitter analizi de sizin yapacağını analiz kadar değerli değildir.”

PlanB’nin Bitcoin ile ilgili Stock-to-Flow modeli. Bu modele göre, BTC, 2028 yılında 1 trilyon dolar olması düşünülüyor.
Glassnode göstergesi.
Willy Woo’nun göstergesi.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.