Geçtiğimiz Eylül ayında Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ve Bitcoin Şehri inşa edeceğini açıklayan El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek.

Bukele, Twitter hesabından paylaştığı tweet’te “Bu Perşembe Turkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ediyorum..” ifadelerini kullandı.

Devlet başkanının Twitter’da bu mesajı paylaşmasının ardından kripto para yatırımcıları, Türkiye’nin El Salvador ile ortak Bitcoin çalışmaları yapması yönünde mesajlarını iletti.

Bilindiği üzere El Salvador, dünya üzerinde Bitcoin’i resmi olarak tanıyan ve ülkenin bu konudaki adaptasyon sürecini başlatan ilk ülke olmuştu. Orta Amerika ülkesinin bu hamlesi oldukça dikkat çekmişti. El Salvador düzenli olarak Bitcoin alıyor ve ülke hazinesinde 1000’in üzerinde BTC tutuyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.