El Salvador’da COVID’in yayılmasını önlemek için protestoların üç aylık yasağına rağmen, sol sendikalar, öğrenci dernekleri ve diğerlerinden oluşan bir grup vatandaş, dün ülkenin Bitcoin‘i ulusal para birimi olarak kabul etmesini protesto etmek için Meclis önünde toplandı.

“Direniş Bloğu ve Halk İsyanı” adlı grup tarafından organize edilen protestoda BTC’yi yasal para birimi haline getiren ve işletmeleri kabul etmek zorunda bırakan sözde Bitcoin Yasası’nın iptal edilmesini talep etmek için pankartlar ve sloganlar kullanıldı.

El Salvadorlular’ın yüzde 77’si bu yasanın kötü bir fikir olduğunu düşünüyor. Aktivist Idalia Zuñiga, “Bu, yasal güvensizlik yaratan ve kullanıcıları dolandırmak ve ayrıca para ve mal aklamayı kolaylaştırmak için kullanılabilecek bir yasadır.” dedi.

Başka bir protestocu da Bitcoin’in fiyat oynaklığı konusundaki endişelerini dile getirdi ve “Asgari ücret alanlar için, bir anda Bitcoin’de 300 dolarınız olabilir ve ertesi gün bu 300 dolar 50 dolara dönüşebilir.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.