Bitcoin’i yasal para birimi haline getiren El Salvador’un ardından Güney Amerika ülkesi Paraguay’da Bitcoin savunucusu bir milletvekili olan Carlitos Rejala, önümüzdeki hafta Bitcoin yasa tasarısını meclise sunacağını açıkladı.

Rejala, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Bitcoin yasa tasarısını 14 Temmuz Çarşamba günü Senatör Fernando Silva Facetti ile birlikte sunacaklarını duyurdu ve “Takipte kalın, çünkü Paraguay ve dünya için büyük bir sürpriz geliyor.” dedi.

Rejala, El Salvador’un Bitcoin’i yasallaştırması sonrası bu hamlesinin ipuçlarını vermiş ve “Uzun zamandır söylediğim gibi, ülkemizin yeni jenerasyonla birlikte yoluna devam etmesi gerekiyor. Zaman geldi, bizim zamanımız. Bu hafta Paraguay’ı dünyaya yeni şekilde tanıtacak önemli bir projeye başlıyoruz. Gerçekten Ay’a gidiyoruz” demişti.

Bitcoin yasasında ne gibi benzerlikler ya da farklılıklar olacağı henüz bilinmezken Rejala, “Bu bir dijital varlık tasarısı ve Bitcoin’i yasal para olarak ele alan El Salvador’unkinden farklı olacak.” ifadelerini kullanmıştı.

Paraguay meclisinde bu Bitcoin yasası geçmiş olursa El Salvador’un ardından Bitcoin’i resmi para birimi yapan ikinci ülke olmuş olacak.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.