Elk.Finance, zincirler arası para transferi için kullanılan merkeziyetsiz bir ağdır. Blok zincirler arası güvenilir ve anonim (gizli) varlık transferini mümkün kılar.

Ethereum, Binance Smart Chain (BSC), Matic, Avalanche (AVAX) gibi zincirlerin birbiri arasında varlık ve token transferini sağlamak için geliştirilen Elk.Finance ağının kendi dijital para biriminin adı ELK Token’dir ve zincirler arası transferler öncelikle bu tokene dönüştürülerek gerçekleştirilir. Bu sayede her zincirden, her zaman hızlı ve güvenilir, gizli varlık transferi yapılabilir.

ELK Coin’in toplam arzı yaklaşık 42 milyon adet olup, yazı yayına hazırlandığı esnada 1 ELK fiyatı 2.58 dolara eşitti. 2021 Mayıs ayında 3.45 dolar ile zirve yapan ELK Coin, yine aynı ay 2.25 dolar ile dibi görerek, oldukça spekülatif ve dalgalı bir fiyat grafiği çizmektedir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Kaan Göktaş

ex gazeteci, nevzuhur (gölge) yazar, içerik geliştirici, seo gurusu, kripto para ilgilisi.