Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından Bitcoin ile Tesla satın alınabileceğini açıkladı. Ayrıca ödenen Bitcoin’ler itibari para birimine dönüştürülmeden şirketin rezervinde Bitcoin olarak saklanacak.

Musk, sosyal medyadan yaptığı duyuruda, “Tesla yalnızca dahili ve açık kaynaklı yazılım kullanıyor ve Bitcoin’leri doğrudan çalıştırıyor. Tesla’ya ödenen Bitcoin, para birimine dönüştürülmeksizin Bitcoin olarak saklanacak. Bitcoin ile ödeme özelliği, ABD dışında bu yılın sonlarında kullanılabilecek.” ifadelerini kullandı.

Tesla, Bitcoin’i araçlar için bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlaması şirketler genelinde büyük bir dönüm noktası olarak kabul edilebilir. Tesla, yılın başlarında 1.5 milyar dolarlık Bitcoin alımından sonra şirket şimdi bunu SEC dosyalarında önerildiği gibi Amerika Birleşik Devletleri’nin tamamında yıl sonuna kadar bir ödeme yöntemi olarak sunmaya hazır görünüyor.

Lider kripto para Bitcoin ile ödeme seçeneği şimdilik yalnızca belirli ülkelerde mevcut.

Tesla ödeme ekranı.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.