SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk, sahip olduğu Bitcoin miktarını açıkladı. Ünlü yatırımcı, önceki gece 0.25 adet Bitcoin‘i olduğunu belirten bir tweet attı.

Dün gece Twitter ünlü isimlerin Bitcoin’i tartıştığı bir ana ev sahipliği yaptı. Dünyada satış rekorları kıran Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling önce Bitcoin ile ilgili bilgi almak istediğini belirten bir tweet attı sonrasında @Bitcoin rumuzlu hesap, Ethereum CEO’su Vitalik Buterin, Binance CEO’su Changpeng Zhao gibi ünlü isimlerin yer aldığı bütün camia Bitcoin’i ve çalışma prensibini anlatan yüzlerce tweet’le yazara karşılık verdi.

Rowling, “İnsanlar şimdi Bitcoin’i bana açıklıyorlar ve dürüst olmak gerekirse, bu blah blah blah koleksiyon (My Little Pony?) Blah blah blah bilgisayarlar (onlardan biri bende var) blah blah blah kripto (tüyler ürpertici) blah blah blah riski anlıyorum (Ama anlamıyorum) “şeklinde bir mesaj paylaştı.

Rowling ile Bitcoin diyaloguna giren ünlü isimlerden biri de Elon Musk’tı, Tesla CEO’su Rowling’in tweet’ine yanıt olarak Bitcoin’i anlamanın, merkez bankalarının para basma politikalarını anlamaktan daha kolay” dedi ve bu furyaya katılmış oldu.

İşte Elon Musk’ın sahip olduğu BTC miktarı

Dünyanın en zengin iş insanlarından olan ve her fırsatta Bitcoin ile ilgili olduğunu belirten tweetler atan Elon Musk, bir başka tweet’inde de merak edilen soruyu yanıtladı ve ne kadar Bitcoin’i olduğunu söyledi.

48 yaşındaki yatırımcı, bir süre önce hediye olarak bir miktar Bitcoin aldığını söyleyen Musk, “Bu arada hâlâ 0.25 Bitcoin’im var.” dedi. Sahip olduğu Bitcoin miktarı güncel Bitcoin/Dolar paritesinde yaklaşık 2 bin 360 dolar civarına tekabül ediyor. Twitter’da çok fazla zaman geçiren Elon Musk, zaman zaman Dogecoin ile ilgili eğlenceli tweet’ler atmayı da ihmal etmiyor.

İlginizi Çekebilir:  İsveç, AB'den Bitcoin madenciliğini yasaklamasını istiyor

İki hafta önce 39,5 milyon dolarlık iki evinden sonra şimdi de toplam değeri 97,5 milyon dolar olan beş evini satışa çıkaran ünlü milyarder, geçtiğimiz hafta da ünlü şarkıcı Grimes’ten bir erkek evlat sahibi olmuş adını da ilginç bir şekilde X Æ A-12 koymuştu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.