Twitter’ı etkin kullanan 44 milyona yakın takipçisi bulunan ve dün gece Dogecoin’in yüzde 800’den fazla artmasına sebep olan tweetler atan Elon Musk, bu kez Twitter hesabındaki açıklama kısmına hashtag’li şekilde Bitcoin yazınca 32 bin 200 dolarda gezinen Bitcoin fiyatı yüzde 15’lik rekor bir artışla dakikalar içerisinde 37 bin dolara kadar çıktı. 

Amazon CEO’su Jeff Bezos ile birlikte dünyanın en zengin insanı unvanını aralarında paylaşan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kişisel Twitter hesabının açıklama kısmını Bitcoin olarak değiştirince lider kripto paranın fiyatı yüzde 15 artış yaşadı.

Elon Musk, daha önce 0.25 Bitcoin’i olduğunu açıklamış onun da kendisine bir arkadaşının gönderdiğini açıklamıştı.

Elon Musk’ın kişisel serveti 2021 yılı itibariyle 200 milyar dolar seviyelerinde.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!
Mertcan Turaman

İstanbul Üniversitesi İşletme bölümü mezunuyum. 2 yıldır kripto parayla ilgili içerikler oluşturuyor ve sektörü yakından takip ediyorum. Habercilik alanında kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum.