52 bin dolara yükselen ve 2021 yılının en çok konuşulan konusu haline gelen Bitcoin’de Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık yatırımı piyasadaki bütün dengeleri değiştirmişti. Dünyadaki şu an en yüksek hacme sahip olan Binance’in kurucusu ve CEO’su Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg röportajında Elon Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin ilgisini değerlendirdi, Elon Musk da bu değerlendirmeye yanıt verdi.

Kripto paralara olan ilgi artıyor, kurumsal dev şirketler Bitcoin almaya devam ederken son dönemde yıldızı parlayan kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, Bloomberg’e açıklamalarda bulundu. “Elon’un Dogecoin’e bu kadar hayran olmasına şaşırdım” diyen Zhao’nun bu röportajının Twitter’daki paylaşımına yorum yapan Tesla CEO’su Elon Musk, “Tesla’nın eylemi doğrudan benim fikrimi yansıtmıyor. Bitcoin’e sahip olmak, nakitten daha az aptalca ancak bir S&P500 şirketi için yeterince maceracı.” şeklinde yanıt verdi.

Elon Musk: Bitcoin ‘neredeyse’ fiat para kadar saçma

Zhao’ya verdiği cevabın altına yeni bir tweet atan dünyanın en zengin ismi Elon Musk, “Açık olmak gerekirse, ben yatırımcı değil, mühendisim. Tesla dışında halka açık bir hissem bile yok. Ancak, itibari paranın negatif reel faiz verdiği dönemde, sadece bir aptal başka alternatif aramaz. Bitcoin neredeyse fiat parası kadar saçmadır. Burada anahtar kelime ‘neredeyse’dir.” dedi.

Zhao, ayrıca Musk’ın CEO’su olduğu şirket Tesla’nın DOGE’a değil de Bitcoin‘e yatırım yaptığını belirtti ve “Kişisel olarak DOGE’u çok seviyorsunuz, bu harika. Genel olarak DOGE, BTC ve kripto para konusunda farkındalığı artırdığınız için gerçekten teşekkür ederim. Bu konuda hayranım. Bir gün sizinle bir içki içmek veya belki Clubhouse seansı almayı umuyorum.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!