Son dönemde Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili paylaşımlarıyla gündeme gelen ve CEO’luğunu yaptığı Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımıyla çok konuşulan Elon Musk, geçen hafta yaptığı paylaşımlarla Dogecoin’in değerinin artmasına sebep olmuştu. Milyarder iş insanı, bu sefer de ellerinde yüksek miktarda Dogecoin bulunan kişilerin bu miktarları ellerinden çıkarmasını destekleyeceğini söyledi ve Dogecoin’in yüzde 20 değer kaybetmesine neden oldu.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda ellerinde çok fazla Dogecoin bulunduran büyük yatırımcıların ellerindeki kripto paraları satmasını destekleyeceğini açıkladı. Dogecoin’deki yoğunluk için konuşan Musk, “Büyük Dogecoin yatırımcıları coinlerinin büyük bölümünü satarsa tam desteğimi alır. Bana göre Dogecoin’de asıl mesele çok fazla yığılma olması” dedi.

Elon Musk, Dogecoin’lerin satılmasını desteklediği şeklinde attığı bu tweet sonrası popüler kripto paranın değeri yüzde 20 düşüş yaşadı.

Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapmıştı

Ünlü milyarderin sahibi olduğu dünyanın en büyük elektrikli otomobil devi Tesla, geçtiğimiz hafta SEC’e verdiği dökümanda 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını ve Bitcoin’in bir ödeme yöntemi olarak kullanılabileceğini açıklamıştı. Bu haberin ardından Bitcoin yaklaşık yüzde 15’e yakın bir değer kazanarak 39 bin dolardan 44 bin dolara kadar yükselmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.