Kripto para piyasasını tweet’leriyle değiştiren ve her fırsatta gündem olmayı başaran Tesla CEO’su Elon Musk, bu kez Twitter’da Jack Dorsey ile bir diyaloga girdi.

Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey’nin “The B word” etkinliğinde Bitcoin’in kurumsal şirketler tarafından nasıl daha iyi kullanılabileceğini anlatacağı açıklanmıştı. Dorsey bu etkinlikle ilgili bir tweet attı, Musk bu tweet’e “bicurious?” yani “biseksüel?” yazdı. Musk da, Dorsey’ye Dorsey, “bizarre” yani “garip” yazarken, daha sonra da “Haydi gel seninle organizasyonda tartışalım. Merak ettiklerini orada bana sorabilirsin” dedi.

Altın savunucusu Peter Schiff de dahil oldu

Tesla CEO’su sonrasında İngilizce’de “gülmekten öldüm” anlamına gelen “LMFAO” kısaltmasını kullandı. Dorsey, “Haydi artık, konuşalım” derken, Musk ise buna “Tweet’lere gelen yorumlar gerçekten altın değerinde” dedi.

Dorsey, bu cevaba ilginç bir şekilde karşılık verdi ve altın konusunda oldukça maksimalist olan Peter Schiff’i dahil ederek, “Altın derken, konuşmamıza Peter Schiff’i de mi katmak istiyorsun?” diye sordu. Bunun üzerine konuşmaya dahil olan Peter Schiff, “Fiat para birimiyle ilgili temel sorun, gerçek parayla desteklenmemesidir. Bitcoin bu problemi düzeltmiyor. Fiat, paraya çevirilebilecek bir para birimi değildir. Para bir emtiadır. Gerçek paraya çevrilebilecek bir birim, paranın yerine geçebilir. Tarihsel olarak, para olarak kullanılabilecek en iyi emtia altındır” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!