Kripto para dünyasının en medyatik ismi Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’daki paylaşımlarıyla gündem olmaya devam ediyor. Dogecoin ile ilgili çok sayıda olumlu tweet atan hatta hatta yeni doğan çocuğu X Æ A-12 için DOGE aldığını açıklayan ve Dogecoin madenciliği hakkında da araştırmalar yaptığını söyleyen Musk, bu kez de Dogecoin’in ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’de listelenmesini istedi.

Twitter’da oldukça etkili olan ve geçtiğimiz gün bir Tesla yatırımcısı tarafından dava edilen Musk, bir takipçisinin kendisine Doge ile ilgili sorduğu “Merhaba Elon, Tesla’nın BTC alımı için Coinbase’i kullanıldığına dair bir rapor gördüm. (Güzel giriş bu arada) Coinbase’in platformlarında Dogecoin’i listelemesi gerektiğini düşünüyor musunuz? Bu birçok kişinin Dogecoin’e kolayca erişmesini sağlar.” şeklindeki sorusuna, sonuna ünlem koyarak “Evet” yazdı.

Dogecoin hakkında konuşan sadece Elon Musk değil

Kripto paralara hiç de yabancı olmayan dünyanın en zengin insanı Musk’ın CEO’luğunu yaptığı Tesla’nın, Şubat ayı başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını bildirmesiyle BTC adeta fırlamış ve 50 bin dolar sınırına dayanmıştı. Bundan önce de, milyonlarca yatırımcısı bulunan Dogecoin hakkında caps’ler paylaşan ve tweetler atan milyarder iş insanı, kripto paranın fiyatını defalarca katlamasına yol açmıştı.

Dogecoin’in ünü kripto para dünyasında oldukça bilinen bir durum. Bu trende yılın başlarında rapçi Lil Yachty, birikimlerinin üçte birini DOGE’ye yatırdığını duyurarak dahil olmuş. Ertesi ay, KISS grubu üyesi Gene Simmons ve hip hop efsanesi Snoop Dogg ile birlikte son zamanlarda satın aldıklarını duyurmuşlardı.

Dogecoin, bu haberin yazıldığı sırada 0.05892 dolardan işlem görüyor.

Elon Musk ile Dogecoin’in simgesi Shiba köpeğinin sosyal medyada popüler olan caps’i.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!