Kripto para dünyasını her açıklamasıyla sarsmayı başaran Tesla CEO’su Elon Musk, işlemleri daha verimli hale getirebilmek için Dogecoin’i (DOGE) geliştiren ekiple birlikte çalışmaya başladığını açıkladı ve Dogecoin yükselişe geçti.

Tesla’nın Bitcoin ile araç satışlarını askıya aldığını açıklayan Elon Musk, daha az enerji harcayan kripto paralara yönelik araştırmalarını sürdüreceğini belirtmişti. Musk, attığı son tweet’te “Doge geliştiricileriyle sistemin işlem verimliliğini iyileştirmek için çalışıyoruz. Potansiyeli umut verici.” dedi. Bu tweet sonrası Dogecoin yüzde 20’den fazla değer kazanarak 0.47 dolara kadar yükseldi. Şu an 0.52 dolardan işlem görüyor.

Tesla CEO’su öneki gün şirketin otomobil satışında Bitcoin ile ödemeleri askıya aldığını açıklamış, Bitcoin bu açıklama sonrası yüzde 10’dan fazla değer kaybetmiş ve sosyal medyada büyük tepki çekmişti.

Musk, ayrıca kripto paralara olan inancını koruduğunu belirterek, “Açıkça söylemek gerekirse, kripto paralara kuvvetle inanıyorum, ancak fosil yakıt kullanımında, özellikle de kömürde büyük bir artışa yol açmamalı.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.