Geçtiğimiz hafta Elon Musk’ın servetinin yüzde 10’unun dünyadaki açlığı bitireceği tartışmalarından sonra zenginlerden alınan vergilerin artırılması polemikleri sonrası Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’dan anket açtı ve sahip olduğu Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satmayı önerdi.

Kripto para piyasalarına olan etkisiyle bilinen ve 335 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanı Elon Musk, yine gündem yaratacak bir paylaşımda bulundu.

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) Direktörü David Beasley, yeryüzünün en zengin insanlarından Jeff Bezos ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk gibi milyarderlere atıfta bulunarak,“Dünyada, onlara hemen ulaşamazsak kelimenin tam anlamıyla ölecek 42 milyon insan var. Onlara yardım etmemiz için 6 milyar dolar gerekiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Elon Musk, bu tartışmalar için kişisel Twitter hesabından “Eğer bunu kanıtlarsanız Tesla’daki hisselerimi satıp gelirini bağışlayacağım.” demişti.

ABD’de zenginlerden daha fazla vergi alınması isteniyor

Elon Musk bu tartışmalar sonrası bir paylaşımda daha bulundu ve Twitter hesabından açtığı ankette, “Son zamanlarda vergiden kaçınmanın bir yolu olarak gerçekleşmemiş kazançlardan çok şey yapıldı, bu yüzden Tesla hissemin %10’unu satmayı öneriyorum. Bunu destekliyor musunuz? Nasıl giderse gitsin bu anketin sonuçlarına uyacağım.” dedi.

62.5 milyon takipçisi bulunan milyarder ismin anketinde şimdilik 285 binden fazla oy kullanıldı. Musk’ın bu anketin sonucuna uyup uymayacağı ise merak konusu.

ABD’de Biden yönetiminin teklif ettiği ‘milyarder vergisi’ olarak da isimlendirilen yasa tasarısında hisse kazancı belli seviyenin üzerinde olan yatırımcılardan kâr realizasyonu gerçekleşmemiş olsa bile vergi alınması öngörülüyor.

Elon Musk daha sonra ayrıca attığı bir tweette ise “Nakit maaş veya bonus almadığımı unutmayın. Sadece hisselerim var. Dolayısıyla vergi ödemenin benim için tek yolu hisse satmak” ifadelerini kulandı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!