Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın serveti Warren Buffett’ın servetini geçti ve dünyanın en zengin yedinci insanı oldu. Bunda son dönem büyük yükseliş sağlayan Tesla hisselerinin rolü büyük.

Elon Musk, Tesla’nın 70.5 milyar dolarlık servetinin büyük bir kısmını son dönemde büyük bir yükselişe imza atan TSLA hisseleri oluşturuyor. Şirketin kurucusunun serveti, otomobil üreticisinin hisselerinin yüzde 11 artmasından sonra Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre Cuma günü 6.1 milyar dolar arttı. Musk şimdi teknoloji devi Google kurucuları Larry Ellison ve Sergey Brin’ini de ötesinde dünyanın en zengin yedinci kişi konumuna yerleşti.

Elektrikli otomobil üreticisinin hisseleri bu yıl yüzde 269 arttı. Bu haberin yazıldığı sırada 1500 dolar civarında bulunan hisse fiyatının önümüzdeki günlerde nasıl bir performans sergileyeceği merak edilirken, TSLA hisseleri Ocak ayında 500 dolardan kendisine alıcı buluyordu.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.