Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk’a Twitter kısıtlaması getirildi. Gündem yaratan tweet’leriyle her seferinde polemik yaratmayı başaran ünlü CEO artık, şirketin hissedarlar tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde tweet atacak.

Dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk’a Twitter kısıtlaması getirilecek. Hissedarlar, sosyal medya platformu Twitter’ı çok aktif bir şekilde kullanan ünlü girişimcinin, yaptığı ilginç paylaşımlarla Tesla’yı maddi ve manevi zor durumda bıraktığını düşünüyor.

Elon Musk, sosyal medyada vakit geçirmeyi seviyor.

Bu durumdan rahatsız olan şirket hissedarları ise Musk’ı uyarmakla kalmayıp sosyal medya özgürlüğünü de kısıtladı.

İşte Elon Musk’a uygulanan Twitter kısıtlaması kuralları:

  • Şirketin finansal durumu veya gelecek tahminlerinin yanı sıra diğer iş girişimleri hakkında ipuçları ya da açık bilgiler paylaşılmayacak.
  • Üretim veya teslimat bilgileri hakkında bilgi verilmeyecek.
  • Şirketin borsadaki durumu değerlendirilmeyecek.
  • Kamuya ulaşmaması gereken konular hakkında yorum yapmayacak.

Ancak Elon Musk, rahat durmayacağa benziyor. Bu engelin ardından Tesla ile ilgili diğer otomobillerle kıyaslanan bir tweeti alıntılayıp, “2 dakikada çevrimiçi sipariş verebiliyor ve 7 günde iade seçeneğiniz var” dedi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.