Elon Musk’ın Tesla’nın artık Bitcoin ile ödeme almayacağını duyurması ve Bitcoin hakkında peşi sıra attığı ‘çok fazla enerji’ harcadığı iddiasına yönelik tweet’ler sonrası, Proof of Stake temelli kripto paralar Cardano (ADA) ile Polygon (MATIC) tüm zamanlar zirvesi yaptı.

Elon Musk’ın kripto para piyasasının dikkatini çevresel olaylara odaklanmasını sağladıkltan günler sonra, çevre dostu kripto paralar yükselmeye devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre Polygon (MATIC), son 24 saatte %30 ve geçen haftadan bu yana da %116 arttı. MATIC, birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.82 dolara yükseldi hemen sonrasında da 1.63 dolara geriledi ve şu anda 10.1 milyar dolar’lık bir piyasa değeri mevcut.

Ethereum eski kurucularından Charles Hoskinson’ın kurucusu olduğu Proof-of-Stake çalışma prensibine sahip olan Cardano (ADA), son 24 saatte %15 ve geçen hafta %32 arttı. ADA bugün 2,18 dolar olan kendi rekor fiyatını aşarak zirve yaptı ve şu anda 68 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Bilindiği üzere Bitcoin, Proof of Work yani İş Kanıtı çalışma prensibi ile çalışıyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.