Tesla CEO’su Elon Musk, TSİ sabaha karşı 04:00 sularında Bitcoin hashtag’iyle, bir çiftin ayrılma görseline kırık bir kalp emojisini ekleyerek bir tweet attı. Bitcoin, bu tweet’ten sonra yüzde 6 düşüş yaşadı ve 36 bin 200 dolara geriledi.

Elon Musk, dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e olan aşkını kaybettiğini ima eden tweet attıktan sonra, yükseliş trendine giren Bitcoin’in fiyatı düştü. Milyarder isim, Linkin Park’ın ünlü şarkısı “In The End” şarkı sözlerini barındıran görseli alıntılayarak, Bitcoin hashtag’ini ve kırık bir kalp emojisini ekledi ve erkek partner üzerinden ayrılan bir çift hakkında bir tweet attı.

İnsanlar Musk’a tepkili: Piyasayı rahat bırak

Bu tweet çok sayıda insandan eleştiri aldı. Sosyal medyada kullanıcılar, Elon Musk’ın piyasayı sabote ettiğinden dem vurdu ve artık bu sektörü rahat bırakması gerektiği yönünde tepkiler gösterdi.

Musk’ın kriptoyla ilgili tweetleri piyasayı ilk kez hareket ettirmiyor. Mayıs ayında, Tesla’nın enerji kullanımıyla ilgili endişeler nedeniyle bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul etmeyi bırakacağını ve tek bir günde tüm kripto pazarından yüz milyarlarca dolar değerinden tasarruf edeceğini söylemesi sonrası Bitcoin ‘derin’ bir düşüş yaşamış günler içerisinde 30 bin dolara kadar gerilemişti.

Bu hafta yayınlanan yeni bir notta bankacılık devi JPMorgan, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’deki düşüşü satın almadıklarını ve fiyatların daha da düşebileceğini öne sürmüştü.

Lider kripto para bu haberin yazıldığı sırada 36 bin 500 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!