Dünyanın en zengin insanlarından ve kripto dünyasınında baş aktörlerinden olan Elon Musk, Twitter’daki paylaşımlarıyla Bitcoin‘in fiyatında volatilite sağladığından dolayı hem tepki hem de tepki çekiyordu. Reddit’te bir kullanıcı, Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin ile alakalı tweet atınca otomatik alım yapan bir bot yaptığını açıkladı.

Reddit’te 9.4 upvote alan paylaşımda u/CyberPunkMetalHead adlı kullanıcı paylaştığı gönderide, “Son paylaşımımda Elon Musk tweet attığında otomatik olarak Bitcoin alan bot projemle ilgi duymuştunuz. Bot, başlangıçta Elon Musk tweet attığında tweetin duyarlılığından bağımsız olarak Bitcoin satın almak için tasarlandı. Bunu bazı küçük topluluklarla paylaştım. Ya Elon, “Bana göre Bitcoin’in fiyatı çok yüksek” diye tweet atarsa ve bot yanlış zamanda BTC satın alırsa? diye bu endişeyle ilgili bazı harika geri bildirimler aldım.

Bu yüzden tweet duyarlılığını analiz etmeme yardımcı olacak bir API buldum ve bunu koda entegre ettim. Bot, Elon’un tweet’inin olumlu olması durumunda artık sadece pozitif tweet atıldığında Bitcoin satın alacak. İşlevselliği test ettim ve bot oldukça kararlı, ancak gerçekte ne kadar kârlı olacağını (eğer varsa) test etmedim, bu yüzden test etmekle ilgileniyorsanız, lütfen sonuçları bizimle paylaşın. Bot çoğunlukla eğlence için yapıldı ve sizi onunla gerçek bir hesapta ticaret yapmaya teşvik etmem. Ancak onunla biraz eğlenmek ve bir demo hesabında denemek istiyorsanız, işte linkler burada.” ifadelerini kullandı.

Daha önce ünlü girişimcinin attığı tweet’lerle BTC’nin fiyatı 34 bin dolardan 38 bin dolara sonrasında da 54 bin dolardan 56 bin dolara yükselmişti. Elon Musk’ın CEO’luğunu yaptığı Tesla, Ocak ayında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını ve yakında bu kripto parayla ödeme kabul edebileceğini açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra da Bitcoin’in değeri yüzde 14 artarak yeni bir rekor kırmış ve 43,968 dolara çıkmıştı.

İlginizi Çekebilir:  Kiss grubunun gitaristi Gene Simmons da kripto para furyasına katıldı
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.