Dogecoin’e olan ilgisiyle bilinen Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter hesabından takipçilerine “Tesla’nın Dogecoin kabul etmesini istiyor musunuz?” şeklinde sürpriz bir soru sordu. Anketin ilk yarım saatinde yüzde 78,2’lik bir “Evet” yanıtı çıkarken “Hayır” cevabı ise %21,8 olarak gözlendi.

Bundan birkaç hafta önce Tesla şirketinin Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıklayan Elon Musk, sürpriz bir anket düzenledi. Binlerce kişinin oylamaya katıldığı bu anket sosyal medyada oldukça dikkat çekti.

Büyük değişime yol açabilir

Elektrikli otomobil devi Tesla, halihazırda araçların ödemesini Bitcoin ile alabiliyor ve bu Bitcoin’leri de itibari paraya çevirmeyerek BTC olarak rezervde tutma kararı almıştı. Eğer Dogecoin de Tesla ödemelerinde kabul edilirse kripto para dünyasında büyük bir yankı uyandıracak.

Öte yandan önceki gün Elon Musk’ın uzay şirketi SpaceX, 2022’nin ilk çeyreğinde gerçekleşecek olan bir uzay görevi için Dogecoin ile ödeme aldığını açıklamıştı. Musk, Saturday Night Live adlı programda da Dogecoin ile ilgili bir skeç yapmıştı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.