Tesla CEO’su Elon Musk, kripto paralara en çok sempati duyan girişimcilerin başında geliyor.

100 milyar dolarlık piyasa değeriyle Volkswagen’i geçerek dünyanın ikinci en büyük otomotiv şirketi olan Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Bitcoin’in dünyada paranın yerini alamayacağını ancak büyük bir rolü olacağını ifade etti.

Dünyanın en başarılı ve en popüler girişimcisi Elon Musk, katıldığı bir podcast programında dijital varlıklarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bitcoin’e olan sempatisiyle bilinen Musk, dijital varlıkların nakit paranın yerini tamamen alamayacağını ancak ekosistemde bir yerleri olacağını söyledi.

Musk, Bitcoin’le oldukça ilgili

Podcastte Bitcoin ve diğer kripto paralarla ilgili sorulan sorulara ilgiyle cevap veren Musk, Bitcoin’in whitepaper’ını okuduktan sonra Bitcoin’de taraf olmadığını ne BTC’ye yakın ne de uzak olduğunu dile getirdi. Popüler girişimci, kripto paralarla oldukça ilgili ve bu ilgisini zaman zaman Twitter’dan attığı tweetlerle de belli etmeyi ihmal etmiyor.

Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in CEO’su olarak ticari çabalarıyla bilinir. Daha önce, en çok kullanılan çevrimiçi ödeme hizmeti şirketlerinden biri olan PayPal’ın kurucusuydu.

6 ayda hisselerinin değeri iki kattan fazla yükselen Tesla, 230 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Toyota’nın ardından dünyanın en değerli ikinci otomobil şirketi olmuştu. Elektrikli araçta dünyada fark yaratan Tesla, piyasa değeri 100 milyar doları aşan şirket, ikinciliği Volkswagen’den devralmıştı.

Öte yandan ABD Başkanı Donald Trump da, Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nda Tesla CEO’su hakkında övgü dolu ifadeler kullanmış, Elon Musk’ın çok zeki biri olduğuna dikkat çekerek bu tarz insanlara değer vermeleri gerektiğini söylemişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!