Elrond (EGLD), (ERD), son derece yüksek işlem hızları sunmayı hedefleyen, fintech, merkeziyetsiz bir ödeme sistemidir. Geliştiricilerinin tabiriyle DeFi (merkeziyetsiz finans) ve nesnelerin interneti destekli bir blokzinciri platformu ve teknoloji ekosistemidir. Akıllı sözleşmeler sayesinde saniyede 15 bin işlem, 6 saniyede işlem onayı ve 0.001 dolarlık çok düşük işlem maliyetleri sunmaktadır.

Elrond (EGLD), (ERD) coin ne işe yarar?

Elrond, ağ ve işlem paylaşımının uygulandığı ilk block chain (blok zinciri)’dir ve dörde bölünmüş yapısı ile geliştiricilerin ağ üzerine yeni uygulamalar inşa etmesini desteklemekte ve hatta akıllı sözleşme ücretlerinin %30’unu ödül olarak ödeyerek teşvik etmektedir.

Elrond ağında her doğrulayıcı geçmiş etkinliklerine dayalı bir puan alarak ödüllendirilirken, ağın bütünlüğünü koruma amaçlı olarak da çok düşük puanlı geliştiriciler para cezası ödeyor ve devam ederlerse de ağdan çıkartılıyor.

Elrond, 2017 yılında bu özellikler ile blok zincir ölçeklenebilirliği sorununa -ki geliştiricileri bu sorunun sektörün karşı karşıya geldiği en önemli ve acil sorun olduğunu savunmaktadır- bir çözüm olarak geliştirilmiştir.

Elrond, güvenlik, ölçeklenebilirlik ve merkeziyetsizlik arasında denge kurmak ve blok zincirini geliştirmek, performansını iyileştirmek amacıyla ortaya konmuş bir projedir.

Elrond Coin (Elrond Gold, EGLD ya da ERD), Elrond platformunun token’idir. Platformda ağ ücretlerini ödemek, stake etmek ve doğrulayıcıları ödüllendirmek amacıyla kullanılır.

Elrond Coin, para biriminin genel adıyken, ERD ve EGLD şeklindeki kısaltmaları, farklı büyüklüklerinin kısaltmalarıdır. (Lira ve kuruş gibi.) Yani 1000 ERD, 1 EGLD’ye eşittir.

Elrond finansal ekosisteminin omurgası konumunda Maiar isimli dijital cüzdan durmaktadır. Akıllı telefonlara yüklenebilen bu cüzdan, sadece telefon numarası veya bir nickname ile kullanılabilir. Bu sayede dünyanın neresinde olursa olsun cüzdan uygulamasına sahip başka bir kullanıcıya anında Elrond Coin (EGLD) gönderme ve alım-satım yapma imkanı vardır. Maiar cüzdan Elrond Coin (EGLD) dışında Binance Coin (BNB) ve Ethereum alım satımı ve transferini de desteklemektedir. Projenin ayrıca HOLO, Atom, Matic gibi farklı kripto para birimleriyle de işbirlikleri mevcuttur. Örneğin Elrond’un hızı ile HOLO’nun dağıtık barındırma sisteminin birbirlerine entegre olacağı projeler geliştirilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Manchester City Token neden yükseliyor? Manchester City Token nedir, CITY token nereden ve nasıl alınır?

Elrond (EGLD), (ERD) coin hangi borsalardan nasıl alınır?

Elrond Coin (EGLD), piyasaya 31 milyon adet sunulacağı duyurulan ve şu ana kadar %54’lük arz ile 21 milyon adedi dolaşıma giren bir dijital para birimi olarak, şimdiden 1,8 Milyar Dolar’lık bir piyasa değerine ulaşmıştır. Tüm arz tamamlandığında 3,4 Milyar Dolar’lık yaklaşık piyasa değeri öngörülmektedir.

Yazının yayımlandığı tarih itibariyle 1 Elrond Coin (EGLD), yaklaşık 111 Amerikan Doları’na eşittir. Bu da Elrond Coin (EGLD)’i kripto para piyasasında en değerli 42. para birimi yapmaktadır.

2020 Ekim’inde 6.80 Dolar’a kadar düşerek dibe vuran Elrond Coin (EGLD), 2021 Şubat’ında yani dip noktasından sadece 4 ay sonra ise 215 Amerikan Doları ile en yüksek noktasına ulaşmıştır.

Elrond (EGLD),(ERD) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!