Sosyal medya paylaşımlarıyla her zaman gündemde olan ünlü model Emily Ratajkowski, ilk NFT‘sini Christie’s’deki müzayedede 175 bin dolara sattı. Ratajkowski, bir sanatçının kendi projesinde izinsiz kullanmasının ardından, görüntülerini “geri almak” için bu NFT’yi satışa çıkarmıştı.

Dünyaca ünlü model Emily Ratajkowski, bir sanatçının kendi projesinde kullanmasının ardından, görüntülerini geri satın almak için NFT‘sini satışa çıkardı.

29 yaşındaki modelin dün Christie’s müzayede evinde satışa çıkarılan “Kendimi Geri Almak: Yeniden Dağıtım İçin Bir Model” başlıklı NFT’si adı açıklanmayan bir kişi tarafından 175 bin dolara satın alındı.

Emily Ratajkowski’nin NFT hevesi, Richard Prince’in tartışma yaratan sergisiyle başladı. Prince 2014 yılında, Instagram’da yayınlanan fotoğrafları toplayıp büyük tuvallere bastırarak bir sergi açmıştı. Ve bu sergi sonunda da 90 bin dolar kazanmıştı.

Prince sergisinde yer verdiği hiçbir fotoğraf için izin istemedi. Sanatçı, aynı yöntemle ünlü model Emil Ratajkowski’nin de bir fotoğrafına yer verdi.

NFT nedir, NFT coinleri hangileri, NFT nereden ve nasıl alınır? | En kapsamlı NFT Rehberi

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.