Tüm ülkenin konuştuğu ve yaklaşık 2 milyar dolarlık vurgun yapıldığı iddia edilen Thodex olayında yeni gelişme yaşandı. Emniyet, kripto para dolandırıcılığı iddialarıyla ilgili şirketin Kadıköy’de bulunan merkezine geldi ve burada incelemelerde bulundu.

Dün Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen Thodex dolandırıcılık iddiası gündemden düşmüyor. CEO’su Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolar ile Tayland’a kaçtığı iddia edilmişti. Ancak DHA’nın haberine göre Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in ise 20 Nisan Salı günü saat 19.50’de Arnavutluk Tiran’a gittiği öğrenildi.

Öte yandan İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da şirket ile ilgili Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından “nitelikli dolandırıcılık” ve “suç örgütü kurmak”suçundan re’sen soruşturma başlatıldı.

Polis inceleme yaptı ve binadan ayrıldı

Türkiye’de faaliyet gösteren kripto para borsalarından Thodex’te iki gündür işlem yapılamıyor. Borsa dün yaptığı açıklamada ortaklık için devir işlemlerinden dolayı Thodex borsasının işleme kapalı olduğunu ve 4-5 gün içerisinde açılacağı açıklanmıştı.

391 bin kişinin işlem yaptığı platformun kurucusu Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık kripto parayla yurtdışına çıktığı öne sürüldü. Çok sayıda kişinin suç duyurusu üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı merkezi Kadıköy’de bulunan şirket ile ilgili Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından “nitelikli dolandırıcılık” ve “suç örgütü kurmak”suçundan re’sen soruşturma başlattı. Sabah saatlerinde de şirketin merkez ofisinin bulunduğu binaya polis geldi. Polis incelemenin ardından binadan ayrıldı.

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer’in havalimanındaki görüntüsü.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!