Bitcoin varlığınızı muhafaza edebileceğiniz en güvenilir yöntemlerin başında gelen donanım cüzdanları, gün geçtikçe daha fazla tercih edilmeye başlandı. Kripto para piyasasında seçebileceğiniz onlarca donanım cüzdanı bulunsa da özellik olarak farklılık gösterdikleri için hangilerinin güvenli olduğunu anlayabilmek için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Sizin yerinize detaylı bir inceleme yaparak en iyi Bitcoin ve Altcoin donanım cüzdanları hangileri sorunuzun cevabını bulduk. 

Her donanım cüzdanı kendi içerisinde farklı avantajlara ve dezavantajlara sahip. Kripto para borsalarına güvenmeyen kişiler için bir zorunluluk haline gelen donanım cüzdanlarıyla alakalı bir rehber hazırladık. Listemizdeki en iyi donanım cüzdanları arasından sizin için en uygun olanı seçebilir ve satın alabilirsiniz. 

Ledger Nano X

Kripto para piyasasına 2019 yılında katılan Ledger Nano X, şu an en güncel teknolojiye sahip donanım cüzdanlarından biri. Ledger Nano S’in bir üst düzey modeli olarak karşımıza çıkan Nano X, yenilenen tasarımı ve geliştirilmiş dahili hafızasının yanı sıra kullanıcılarına Bluetooth desteği de sunuyor.

Nano S gibi çoklu kripto para desteği sunan Ledger Nano X, taşınabilir donanım cüzdanlarından biri olduğu için kripto para aktarımı yapan kişilere oldukça kolaylık sağlıyor.

Trezor Model T

Büyük dokunmatik ekranı ve Trezor Model One’a kıyasla daha geniş kripto para desteği sunan Trezor Model T, kripto para piyasasının amiral donanım cüzdanlarından biri. Eğer güvenlik konusunda temkinliyseniz ve Bluetooth bağlantısından kaynaklı oluşabilecek güvenlik açıklarına karşı önlem almak istiyorsanız Trezor Model T tam size göre. 

Ledger Nano S

Kripto para yatırımcıları arasında en çok tercih edilen donanım cüzdanlarından biri olan Ledger Nano S, yukarıda belirttiğimiz Ledger Nano X modelinin bir alt versiyonu. Uygun fiyatlı donanım cüzdanı arayan Bitcoin yatırımcıları için oldukça ideal. Ledger Nano S binden fazla Altcoin’i destekliyor.

İlginizi Çekebilir:  İngiliz milyarderler, Brexit ve Corbyn'den dolayı Bitcoin'e yöneliyor

Bitfi Knox

Private key’ler için farklı ve yenilikçi bir sistem geliştiren Bitfi Knox, diğer donanım cüzdanlarına kıyasla daha büyük bir boyuta sahip. Sistematik olarak özel anahtar üreten Bitfi Knox, bu sayede başka bir cihazın yapabileceği güvenlik saldırılarının önüne geçmiş oluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Birkaç yıldır dijital içerik editörlüğü yapıyorum. Web siteler için dijital pazarlama ve SEO gibi hizmetler verebilmek adına kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kripto paralara olan ilgimden dolayı son dönemde bu sektöre yönelik içerikler üretmeye başladım.