Enjin Coin (ENJ), Ethereum blockchain (blokzincir) teknolojisi altyapısı ile çalışan bir dijital para birimidir. Web sitelerinde ve online oyun platformlarında, oyun parası (jeton) olarak kullanılma amacıyla yaratılan bir token’dir.

2009 yılında kurulan çevrim içi oyun platformu Inj in Network tarafından geliştirilen Enjin Coin (ENJ), 2017 yılında gerçekleştirilen ICO ile tanıtıldı ve yaklaşık 19 Milyon Dolar fon topladı. Enjin Coin (ENJ), kendisini destekleyen oyunlarda, oynadıkça ya da oyunlardaki belli görevleri yerine getirdikçe veya oyun içi marketlerde alım satım yaptıkça ya da oyunda seviye yükseldikçe kazanılması, aynı şekilde oyun içi marketlerde item ve karakter alım satımı için harcanması planlanan bir kripto paradır. Enjin Coin (ENJ), projeye destek veren büyük oyuncu topluluklarına sahiptir çünkü coin’i geliştiren platform, aynı zamanda hali hazırda yüksek oyuncu sayıları bulunan popüler online oyunların da geliştiricisidir ve kendi para birimlerini bu oyunlara hemen entegre etmiştir.

Enjin coin (ENJ) ne işe yarar? Enjin coin (ENJ) geleceği var mı?

Enjin Coin (ENJ)’in mantığı, online oyunlardaki oyuncuların, oyun içi item’lere (örneğin karakter, karakter özelliği, silah, elbise vs.) yılda milyonlarca dolar para harcadıkları gerçeğinden yola çıkarak, bu ticareti daha kolay, güvenilir ve oyun içine entegre hale getirmektir. Oyunlardan kazanılan Enjin Coin (ENJ)’ler aynı oyun içinde harcanabildiği gibi, başka oyunlara da transfer edilip o oyunlarda kullanılabilmektedir de. Yani kolay bir oyundan kazanılan Enjin Coin (ENJ), daha zor bir oyunda işe yarayabilir.

Oyun geliştiricilerinin, oyuncularına ödül olarak Enjin Coin (ENJ) dağıtması da para biriminin popüler olmasına ve yaygınlaşmasına katkıda bulunmuştur.

Enjin Coin (ENJ) kullanmak ve yönetmek için Ethereum tabanlı bir cüzdana sahip olmak gerekir. Bu sayede, oyunlardan bağımsız olarak da Enjin Coin (ENJ) alınıp satılabilir, transfer edilebilir ya da başka kripto para birimlerine dönüştürülebilir.

İlginizi Çekebilir:  Kripto para dünyasında sıkça duyduğumuz yüzde 51 saldırısı kısaca nedir?

Enjin Coin (ENJ)’in şu an 20 milyonun üzerinde aktif oyuncu kitlesi vardır. Samsung ve Unity gibi markalar da Enjin Coin (ENJ) ile çeşitli işbirlikleri yapmaktadır.

En popüler çevrim içi oyunlardan biri olan Minecraft, Enjin Coin (ENJ)’i oyun içi para birimi olarak kullanmaktadır ve Enjin Coin (ENJ) sahipleri bu oyunda gizli bazı özellikleri açabilmektedir.

Enjin Coin (ENJ) Japonya merkezli bir kripto paradır. Uzak doğu merkezli kripto paraların son dönemdeki popülaritesi ve değer artışından nasibini almaktadır.

Enjin coin (ENJ) hangi borsalardan nasıl alınır?

Enjin Coin (ENJ)’in toplam hedeflenen piyasa arzı 1 milyar adettir. Şu an bunun 834 milyon adedi dolaşımdadır. Yaklaşık 483 Milyon Dolar piyasa değerine sahip olan Enjin Coin (ENJ), tüm arz tamamlandığında 579 Milyon Dolar civarında değerlenecektir. Enjin Coin (ENJ), kripto para marketinde 93. sıradadır.

Yazının hazırlandığı tarihte 1 Enjin Coin (ENJ), 0.57 Amerikan Doları’na eşitti. 2017 sonbaharında 0.015 Amerikan Doları fiyat ile en düşük seviyesini gören Enjin Coin (ENJ), 2021 Şubat ayında ise 0.66 Amerikan Doları ile zirve yapmıştır.

Enjin Coin (ENJ), Binance borsasından ve Türk borsasında sadece Paribu’dan alınabilir. Türk Lirası ile Enjin Coin (ENJ) almak için önce Binance hesabınızda Türk Lirası yatırıp, daha sonra bu bakiyeyi BNB ya da BUSD yaparak, en son da elinizdeki coin’leri Enjin Coin (ENJ) ile değiştirerek Enjin Coin (ENJ) yatırımı yapabilirsiniz. Binance hesabınızdaki Enjin Coin (ENJ)’leri online oyunlardaki hesaplarınıza aktarmanız da mümkündür.

Enjin coin (ENJ) coin’i satın almak için bu linke tıklayıp üye olup, işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra kripto paranızı satın alabilirsiniz.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!