Oyun içi malzemelerin satıldığı platformlardan biri olan Enjin, Enjin parasının kripto borsası için Unity ile ortak oldu.

Enjin ve Unity arasındaki bu ortaklık, iki parti için de ciddi önem arz ediyor. Bildiğiniz üzere, Unity şu ana kadar yaklaşık 5 milyon oyun geliştiriciyi kullanarak milyonlarca oyunu, dünya çapında 2.4 milyon cihaza ulaşabilen, geliştirmek için kullanılan dünyanın en geniş oyun geliştirici platformu. The Unity Asset Store ortaklığı, oyun geliştiricilere Enjin’in eşsiz ekosistemini kendi oyunlarına uygulayabilmeyi sağlayacak.

“Enjin SDK oyun oynamanın radikal geleceğinde çok güçlü bir araç olacak.”

Bu ortaklıkla ilgili yapılan ilk röportajda Unity tarafı çok memnun görünüyor. Ortaklık boyunca Unity’nin başı olan Hubert Larenaudie, Enjin parasının sisteme nasıl adapte olacağını açıklıyor.

“Asset Store üzerinden Enjin SDK’ ya giriş yapabilmenin sağlanması, bizim halkımıza yeni oyun imkanları tasarlayabilme şansı veriyor.”

simorf.com’un haberine göre Neden iki tarafın da ortaklık için birbirlerini seçtiği çok bariz. Bu ortaklıkla beraber, Singapur tabanlı Enjin milyonlarca oyuncuya bir kerede ulaşabilen oyun geliştiricileriyle çalışma fırsatı yakalayacak. Diğer bir yandan da Unity oyun kripto borsası endüstrisine çok güvenilir ve tecrübeli bir ortakla giriş yaptı. 

Kaynak : https://simorf.com

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!