ABD merkezli kripto para yatırım şirketi Multicoin Capital’in kurucuları Kyle Samani ile Tushar Jain, yatırım yapılması ve kesinlikle yatırımdan uzak durulması gereken kripto paraları açıkladı.

Mayıs ayında gerçekleşecek ve tüm kripto dünyasının merakla beklediği blok ödül yarılanmasın öncesinde Bitcoin üretiminin oldukça yavaşlayacağını belirten iki ortak, risk seven yatırımcılar için Bitcoin ile Binance’in kripto parası Binance Coin’i öneriyor.

Bitcoin hesaplarının değeri yaklaşık 9 milyon dolar

Bünyelerinde bulunan yaklaşık 9 milyon dolar değerindeki  1000 veya daha fazla Bitcoin içeren hesapların sayısını yakından takip ediyor ve tavsiyelerini müşterilerine sunuyor. Son zamanlarda artan bu sayı sonrası müşteriler Bitcoin’lerini hesaplarından daha fazla tutmaya başladı. Göz önünde bulundurulan bu faktörler, Mayıs ayındaki yarılanma öncesi Bitcoin için alım yönünde pozisyon almalarını tavsiye ediyor.

11 dolar civarlarındayken ama sonrasında fiyatı 4 dolara düşen bilinen ve EOS’a büyük bir yatırım yapan Multicoin şirketi, yatırıma uygun olmayan kripto paralar olarak ise XRP ve Zcash‘i gösteriyor. Ripple (XRP)’ın  bankalar arası transferler için yaratıldığını fakat bankaların kullanabilmesi için fiyatının fazlasıyla oynak olduğunu belirtiyor. Diğer kripto para Zcash için ise sahiplerinin yalnızca yüzde 4’ünün temel gizlilik özelliklerini kullandığı, Ethereum gibi diğer kripto para platformlarının onun gizlilik teknolojisini kopyaladığı dile getiriliyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!