AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da yenilenmesi kararı verilen seçimler sonrası ekonomi hakkında konuştu ve TÜSİAD’ın açıklamasına cevap verdi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediyes Başkanlığı seçimlerinin iptaline ve yenilenmesi kararı sonrası değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomideki gidişatla da ilgili iyiye doğru gidiş olduğunu ifade etti.

Türkiye, son dönemde yüksek gıda enflasyonuyla boğuşuyor.

Erdoğan, “Ekonomimizin güvenliği çok önemli, son dönemde yaşananları doğru okumalıyız, ülkemize karşı bir sabotaj olduğu artık su götürmez bir gerçek olarak karşımızda durmaktadır, bu dayatmaya karşı duracağız. Ekonomide 15 Temmuz darbesine kadar iyi giden ekonomik göstergelerin allak bullak olması kasıttır. Bir dönem şehirlerimizi kana bulayan teröristlere ne yaptıysak onu yapacağız. İktidara geldiğimizde güçlenmek için ne yaptıysak onu yapacağız, bir olacağız.”

İşverenler çok üretecek işçilerimiz çok çalışacak, ekonomimize sahip çıkacağız, tüm göstergeler ekonomide iyiye ve ümit verici bir kıpırtı olduğunu gösteriyor, istihdam yükselişe geçti, yatırımcılar arayış içinde. Kur-faiz-enflasyon üçgenine bizi sıkıştıramayacaklar, elimizdeki imkanları değerlendirip büyüyeceğiz. Çözüm dışarıda değil içeride bu ekonomik dalganın da üstesinden geleceğiz.” dedi.

Erdoğan, TÜSİAD’ın Twitter hesabından yaptığı açıklama için de, “Bazı işadamı grupları dünkü bu karardan sonra garip garip açıklamalar yapıyorlar. Bunlar normalleşmeyi getirmez. Yanlış yapıyorsunuz, önce herkes haddini bilecek. Ekonomiyle mi uğraşıyorsun, iş adamı mısın, işini yap” sözlerini sarf etti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!