ABD’nin Teksas eyaletinden 12 dönem eski ABD Kongre Üyesi olarak görev yapan Ron Paul, mevcut enflasyonun detaylarını ve hükümetin kripto üzerindeki baskıları hakkında uyardı. Paul, Bitcoin‘i yasallaştırmanın ve ABD Doları ile rekabetine izin vermenin iyi bir fikir olduğunu ifade etti.

Bitcoin’in Türkiye ve Çin’de düzenleyici baskılarla karşı karşıya kalmasıyla, yatırımcılar ABD’de kripto para birimine daha fazla yatırım sınırlaması getirilip getirilmeyeceği konusunda endişeli. Özellikle de yeni seçilen SEC Başkanı Gary Gensler, yeni düzenlemelerin uygulanacağını duyurmuştu.

Eski Kongre Üyesi Ron Paul, Kitco News’a verdiği röportajda Bitcoin’in paranın bir formu olduğunu ve düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Paul, “Şu anda altın alıp satarsan vergilendirilirsin, bunu yapabilirler. Bitcoin’de kar elde ederseniz, vergilendirilen insanlar hakkında hikayeler okursunuz. Ancak parayı vergilendiremezsiniz. Bir yıl önce bir dolar aldıysanız ve %10 düştüyse, dolarınız değer kaybettiği için zararı kabul edemezsiniz. Ben k seçme özgürlüğünün yasallaştırılması konusunu daha fazla tartışacağım ve bu konuda kararı hükümet değil halk vermeli. Piyasa da sonunda rekabeti yasallaştırmanın doğru olduğuna karar verecek. Ve bence insanlar bunu çözecek, seçim özgürlüğü bunu çözecek. Bitcoin’i yasallaştırmak gerekiyor. Bırakın Bitcoin’in ABD Doları ile rekabet etmesine izin verelim.” ifadelerini kullandı.

Paul’a göre, FED’den kontrolsüz para basımı nedeniyle Koronavirüs’ün neden olduğu enflasyon ekonomi için zararlı olacak. Hükümetlerin parayı yüzyıllardır kontrol ettiğini ve bundan vazgeçmeyeceklerini belirterek, “Kriptonun en çekici yönlerinden birinin hükümet ve merkez bankacılığının olmaması” olduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!