Eski Goldman Sachs yöneticisi olan ekonomist Raoul Pal, eşi görülmemiş küresel ekonomik gerilemeye neden olan bu Koronavirüs’ün Bitcoin’i dünyanın rezerv para birimi olmasını destekleyerek fiyatının 1 milyon doları bulmasına yardımcı olabileceğini söyledi.

ABD’de yatırım bankacılığı hizmeti veren çokuluslu bir banka olan Goldman Sachs, Bitcoin‘in bir sonraki halving’in yaşanacağı 2024 yılına kadar 1 milyon dolar’lık fiyata ulaşabileceğini ifade etti.

Koronavirüs, yeni bir finansal sistem getirecek: Bu Bitcoin’in fiyatını uçurabilir

Koronavirüs’ün küresel ekonomide neden olduğu yıkım nedeniyle, Pal, dijital para birimlerine dayanan yeni bir finansal sistemin ortaya çıkma olasılığının yüksek olduğunu söylüyor.

Global Macro Investor’ın kurucusu ve CEO’su Pal, piyasanın Covid-19 resesyonu ya da krizi adına her ne denecekse bunun en az altı ay en fazla üç yıla kadar bu şekilde süreceğine inandığını belirtiyor ve şu ifadeleri kullanıyor: “Bunun ne kadar süreceği belli değil, ama eğer bu bir durgunluk ya da depresyon ise, bence bunun dönüşüme yol açabileceğini düşünüyorum ve bu üç yıl içinde gerçekleşecek. Çünkü doların bu süre zarfında dramatik bir şekilde yükseleceğinden korkuyorum ve bu yıkıcı top (Covid 19) temelde küresel ekonomiye, ABD ekonomisinde deflasyon yaratacak.”

Bununla birlikte, küresel ekonomik kriz bir Bitcoin patlamasına karşılık gelebilir. Uzun vadeli bir görünüm elde etmek için günlük fiyat skalasını kullanırken Pal, BTC’nin 1 milyon dolara doğru yol aldığını söyledi. Bitcoin’in mevcut fiyatının 50 ya da 100 katına çıkabilmesi için Pal, her şeyin bu kriz süresine ve küresel finansal sistemi ne kadar hırpalayacağına bağlı olduğunu söylüyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!