Kripto para piyasası var olduğundan beri en parlak dönemini geçiriyor. Bitcoin’in 60 bin doları aşmasının ardından en büyük ikinci kripto para Ethereum da sabahın erken saatlerinde, tüm zamanların en yüksek seviyesi 2.200 dolara yükseldi.

2 trilyon doları aşan kripto para piyasasında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Bitcoin ve diğer altcoinlerdeki yüksek beklenti fiyatlara da yansıyor.

Asset Dash verilerine göre, 250 milyar doları geçen piyasa değeriyle birçok dev şirketi geride bırakan Ethereum geçtiğimiz gün geçtiği 2000 dolar psikolojik barajı sonrası yeni zirvesini gördü ve yüzde 4’lük bir yükselişle 2.200 doları aşarak yatırımcılarını sevindirdi. Gündeminde ETH 2.0’ın adımlarından olan Berlin Hard Fork ve Londra güncellemesinin beklendiği komünitede haliyle daha yüksek bir fiyat beklentisi mevcut.

Binance’in kendi blok zinciri Binance Smart Chain’deki ucuz işlem ücretlerinden dolayı Ethereum’un tahtı biraz olsun sallansa da yatırımcıları Ethereum’a olan güvenini yitirmiyor. DeFi Pulse’daki verilere göre, Ethereum ağında 10.5 milyon ETH kilitli durumda.

Haberin yazıldığı sırada ETH, büyük kripto para borsalarında 2.149 dolardan işlem görüyor.

DeFi plâtformlarında kilitli ETH miktarı.
Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.