Ethereum’un pazar manzarası son zamanlarda önemli ölçüde değişiyor. ETH gibi altcoinlerin kaldıraçla popülerliği 2017’den bu yana önemli ölçüde arttı, çünkü Bitfinex gibi ticaret platformlarındaki likidite bunu tüccarların kriptoların oynaklığından faydalanması için popüler bir yöntem haline getirdi.

Ethereum opsiyon pazarı, son aylarda ETH seçeneklerine toplam açık faizle birlikte, kripto para yatırım alanının büyük büyümesini görmek için en son segment olarak göze çarpıyor. Önde gelen bir fon yöneticisi, kripto para biriminin en büyük yatırımcılarından bazılarının, son birkaç aydır seçeneklerinin açık ilgisinin gördüğü büyümenin arkasında olduğunu belirtiyor.

Ethereum açık opsiyonları ilgisinde büyük bir artış görülüyor

Bitcoin’in opsiyon piyasası, son birkaç yıldır muazzam bir büyüme görüyor, ancak bu ürünler yakın zamana kadar Ethereum gibi altcoinler için henüz popüler değil. Popüler ticaret platformu Deribit’teki ETH opsiyonlarına yönelik açık faiz (OI) parabolik olacak ve son 12 ayda görülen ortalama açık faiz üç katından daha yüksek seviyelere ulaşacak.

Blockchain analitik platformu Skew’in aşağıdaki çizelgesi, ETH opsiyon pazarının ne kadar hızlı büyüdüğünü gösteren bu eğilimi açıklıyor. Skew ayrıca, Ether opsiyon pazarının mevcut büyüklüğünün Aralık 2018’deki Bitcoin’lerin boyutuna benzediğini de kaydetti. O zamandan beri BTC seçenekleri için OI birçok kat büyüdü.

DeFi sektörünün patlayıcı popülaritesi, Ethereum’un temellerini artırdı ve trader’lar arasında kripto para biriminin uzun vadeli görünümünün parlak olduğu konusunda genel bir fikir uyandırdı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!