Kripto para topluluğunun büyük merakla beklediği Ethereum Londra Hard Fork‘u gerçekleşmiş ve fiyata pozitif etkide bulunmuştu. Ethereum’un yeni işlem ücreti yakma mekanizması EIP-1559, iki gün önce yürürlüğe girmesinden bu yana ağda 30 milyon dolarlık ETH yakımına neden oldu.

5 Ağustos’ta Ethereum’un Londra hard fork’unun bir parçası olarak tanıtılan beş yükseltmeden biri olan EIP-1559, Ethereum’un açık artırma tarzı işlem ücreti mekanizmasını algoritmik olarak belirlenmiş bir alternatifle değiştirdi.

EIP-1559 güncellemesi ile kullanıcılar özellikle madencilere “bahşiş” vermediği takdirde artık işlem ücreti almayacaklar; bunun yerine, ücretler yakılarak dolaşımdaki toplam Ethereum arzı azalacak.

Ethereum’daki yakımı takip eden Ultrasound.money’deki verilere göre, şimdiye kadar yakılan 1.332 ETH (4.1 milyon $), geçen hafta CryptoPunks alım/satım çılgınlığının başlamasından bu yana ticaret hacimlerinin arttığı NFT pazarı OpenSea’deki işlemlerden kaynaklandı.

İkinci en iyi ETH yakma işlemi, 810 ETH (2 milyon $) ile merkeziyetsiz borsa olan Uniswap’ta gerçekleşti. Üçüncüsü, oyuncuların NFT’lerini satın aldığı ve birbirleriyle mücadele ettikleri Ethereum tabanlı bir oyun olan Axie Infinity’de 626 ETH (1,9 milyon $) ile yapıldı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.