Ethereum (ETH) fiyatı, 158 dolar ve 160 dolarlık ​​direnç seviyelerinin üzerinde sabit bir yükselişe başladı. Analistler Mayıs ve Haziran ayının Ethereum için bir dönüm noktası olabileceğine işaret ediyor.

Ethereum fiyatı, ABD dolarına karşı yükseliş eğiliminde olmasına rağmen Bitcoin karşısında ise düşüş eğilimi gösteriyor. ETH, BTC’nin yükselişine ayak uydurmak istiyor ve bu önümüzdeki günlerde gerçekleşebilir.

Ethereum, Bitcoin’den sonra en çok yatırım yapılan kripto paralardan biri.

Geçen hafta, Ethereum, ABD doları karşısında 150 dolar seviyesinin üzerinde iyi bir destek tabanı oluşturdu. ETH/USD paritesi, Bitcoin fiyatı 5 bin 500 Dolar’ın üzerinde yükselmeye başladıktan sonra yükselişe geçti.

Ayrıca Ethereum, 17-19 Mayıs 2019 tarihinde New York’ta düzenleyeceği ETHGlobal isimli organizasyonda iş, finans ve kripto para çevrelerinden birçok önemli ismi bir araya getirecek. Benzer organizasyon gelecek dönemde Asyalı yatırımcılar için Hindistan’da düzenlenecek. Bu organizasyonlar sayesinde Ethereum’un fiyatlarında artış bekleniyor. Kimilerine göre ise Ethereum, ay sonunda 300 doları yıl sonunda ise 500 doları bulabilir.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.