Son rallideki düşüşlerden sonra kripto marketler istikrarlı bir direnç gösteriyor; Ethereum hala güçlü bir şekilde konumunu koruyor, herkes en büyük ikinci kripto paranın ayı sezonundan çıkıp çıkmayacağını merak ediyor.

2020’nin başından bu yana Ethereum, Bitcoin’e nazaran daha iyi bir performans sergiledi.

Sadece 3 haftada, dünyanın en popüler ikinci kripto parası olan Ethereum’un %33’lük artışının yanında Bitcoin’de %20’lik bir artış sergiledi. Hafta sonundan bu yana, ufak düşüşlerle Ethereum fiyatlaması yavaş yavaş yükseliyor.

Psikolojik bir sınır olan 170 dolar fiyatlaması bir kaç saat öncesinde gerçekleşti ve hala o civarda kalmaya devam ediyor. Sıradaki büyük direncin ise 180 dolar ve üzerinde olduğu düşünülüyor. Bu direncin aşılması için ise dalgalı geçecek bir 200 günden bahsediliyor.

180 dolar sınırından sonra ise, bir sonraki direnç noktası ve psikolojik sınır 200 dolar olarak fiyatlanmakta. Eğer halihazırdaki bu yükseliş ivmesi devam ederse, Ocak ayı sonunda 50 ila 200 günlük hareketler sonucunda ciddi oranlarda artışlar gerçekleşebilir. Bu artışlar en son 2019 yılının Nisan ayının başlarında gerçekleşti ve sonrasındaki iki ay boyunca toplamda %133 artış yaşandı.

Uzun vadeli teknik sinyaller de yükselişe geçmiş gözüküyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Siyaset Bilimi öğrenimi görmekteyim, geleceğin politikalarının kripto paralar ve getirdikleri teknolojilerden geçeceği görüşüne sahip olduğum için yaklaşık 3 yıldır kripto paralarla ilgileniyorum.