Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), yeni bir tüm zamanlar rekoru kırdı ve yüzde 7’lik bir yükselişle 2.146 doları aştı. ETH, geçtiğimiz hafta Bitcoin’de yaşanan sert düşüş sonrası bütün kripto paraların etkilendiği satış baskısında 1.520 dolara kadar düşmüştü.

Yüksek işlem ücretleri ve fiyatının normal bir altsezonda olması gerekenden daha düşük olması nedeniyle yatırımcılarının zaman zaman eleştirdiği Ethereum, Nisan ayına ‘fırtına’ gibi başladı. Ethereum (ETH), dün yüzde 7’lik bir ivmeyle tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi ve 2.146 dolardan işlem gördü.

AssetDash’ın verilerine göre bu ufak çaplı ralli, Ethereum’u piyasa değerine göre en değerli ilk 35 varlık arasına yerleştirdi. ETH’nin yükselişte aştığı son önemli isim Netflix’ti. Bu yükseliş Coca-Cola Company, AT&T, Nike ve daha fazlasını geçtikten sonra geldi.

Ethereum blok zinciri, merkezi olmayan finans (DeFi) ve fungible olmayan tokenler (NFT’ler) gibi son zamanlarda en çok gelişen kripto alanlarının arkasındaki temel teknoloji olarak göze çarpıyor.

Öte yandan mevcut Proof of Work (İş Kanıtı) mutakabat algoritmasından Proof of Stake (Hisse Kanıtı)’na geçişi ifade edecek olan Ethereum 2.0’ın yaklaşan sürümü de büyük ilgi görüyor ve bu güncellemenin fiyatta da önemli zıplamalara yol açması bekleniyor.

Ünlü milyarder Mark Cuban da Ethereum’un geliştiriciler bakımından muhteşem bir potansiyeli olduğundan bahsederek, gelecekte paraya en yakın kullanılacak kripto para olarak gördüğünü ve portföyünün yüzde 40’ını Ethereum’un oluşturduğunu söylemişti.

Ethereum (ETH), bu haberin yazıldığı sıralarda 2.118 dolardan kendisine alıcı buluyor.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!