2021 yıına damga vuran ve peşinde diğer kripto paraların da yükselişinin fitilini ateşleyen lider kripto para Bitcoin, tartışılmaya devam ediyor. Bitcoin hayranı Nic Carter’dan ilginç bir Ethereum&Bitcoin karşılaştırması geldi. Lex Friedman’ın podcast’ine konuk olan Carter, Ethereum’un bu yıl Bitcoin’den daha iyi performans gösterme şansı olabileceğini iddia etti.

Bir Bitcoin maksimalisti olan Nic Carter, Bitcoin’i geçmesinin olası olduğunu ifade etti. Carter sözlerinin devamında Ethereum’un parasal açıdan Bitcoin’den daha sağlam olmak gibi bir hedefi olmadığını dile getirerek, “Ethereum önümüzdeki birkaç yıl da burada olacak, tek soru Bitcoin’e karşı nasıl daha fazla değer elde edeceği… Bitcoin’den daha fazla değer elde edebilir. Bu bir olasılık.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin maksimalisti Nic Carter.

“Ethereum’da Hard Fork olmalı”

Carter’a göre, ETH, Buterin ve Ethereum Vakfı’nın iyi liderliği ile yönetildiği için Bitcoin kadar ademi merkeziyetçi olmak için de onunla rekabet etmiyor. Bitcoin’in parasal sistem veya dijital altın tarafından bakılınca lider olduğunu biliyor.

Carter, Ethereum’da bir şeyleri değiştirmenin varsayılan yolunun hard fork yani çatallanma olduğunu söyledi ve bu yolun Ethereum ağını daha uyarlanabilir ve dinamik hale getirerek her değişiklikte onları risken de koruyacağını iddia ediyor. Bilindiği üzere Ethereum ağındaki yavaşlık ve yüksek işlem ücretleri kullanıcıları isyan noktasına getirmişti.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yeni Medya mezunuyum. Yaklaşık 8 yıldır medya sektöründeyim. İçerikle alakalı birçok projede yer aldım. Son 3 yıldır da kripto para gazeteciliği yapıyorum. Kripto para ve blokzincir alanlarıyla ilgileniyorum.