Kripto para dünyasında her geçen gün farklı ve ilginç olaylara ev sahipliği yapıyor. Gizemli bir gönderici, 133 dolar değerinde Ethereum transferi yapmak için tamı tamına 2,5 milyon dolarlık işlem ücreti ödedi. Yani sadece 133 dolar değerindeki 0.55 ETH göndermek isterken yaklaşık 2.5 milyon dolar değerinde 10 bin 668 ETH transfer ücreti ödemek zorunda kaldı.

Çinli madencilik havuzu Spark Pool’da gerçekleşen işlem bütün kripto dünyasını adeta şaşkına çevirdi. Son verilere göre, Ethereum ağında ETH transferleri için ortalama ücret şu anda 0.50 dolar civarında. Alıcı ve ginderenin kimliği doğal olarak bilinmezken göndericinin cüzdanında, yanlışlıkla veya dikkat çekmek için yapılan bu 2.6 milyon dolarlık işlem ücretinden sonra dahi 11 milyon doların üzerinde ETH bulunuyordu. 

Ethermine operatörü Bitfly, “Bunun bir kaza olduğuna inanıyoruz ve bu sorunu çözmek için gönderenin bizimle iletişime geçmesi gerekiyor…” dedi. Kripto para cüzdanı ZenGo’daki blockchain araştırmacısı Alex Manuskin de konuyla ilgili bunun bir kara para aklama şeması olmayabileceği ve bazılarının ilk işlem için bu tip hatalar yapabildiğine dikkat çekti.

Manuskin bir tahminde daha bulunarak, “Bir ihtimal daha, gönderilen kod ile gaz fiyatı arasındaki bot kodundaki bir karışım olabilir ve bu işlemi yapan her 1 dakikada bir işlem gönderiyor, bu yüzden bunun bir insan operatör olması zor görünüyor. Bazı işlemleri için aynı işlemi tekrarlayan bir tür işlem botu olabilir.” açıklamasını yaptı.

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!