Ethereum’un fiyatı son 7 ayın en yüksek seviyesi olan 290 dolara yükseldi. Ancak şu anda 268 dolar seviyelerine geri çekilmiş olan Ethereum hala bu yılın en çok kazandıran kripto paralarından biri olduğu için popülaritesi artmakta.

Bitcoinist isimli platformun düşüncelerine göre, önümüzdeki günlerde Ethereum 300 doları görebilir. Şu ana kadar bu yıl içerisinde Ethereum %120’nin üzerinde kazanç getirdi. Bitcoin ise bu süre içerisinde sadece %45 artış gösterebildi.

300 dolardan sonraki direnç noktası ise 320 dolar olarak ön görülmekte. Geçtiğimiz yılın en yüksek seviyesi ise 360 dolardı. 

Hareketleri Bitcoin’e benziyor 

Yatırımcı ve analist olan Josh Rager, BTC/ETH paritesini yakından gözlemliyor ve bulduğu verileri 2016 yılındaki Bitcoin hareketine benzetiyor.

Ethereum ve Bitcoin, dolara benzer değil bu sebeple dolara göre potansiyelleri daha yüksek. Ethereum, geçtiğimiz iki yıl boyunca ilk ayı piyasasını yaşadı. Buradan çıkışı ise ihtişamlı olacağa benziyor, şu ana kadarlık görüntüsünde hem Bitcoin hem de dolar karşısında yükseliyor.

ETH tüm zamanların en yüksek seviyesinden %80 daha düşük, BTC ise %50 oranında düşük, bu sebeple Ethereum’un biraz daha azimli olması gerekiyor. Bitcoin’de ise durum yarılanmaya kadar makul gözüküyor.

Analistlere göre, Ethereum’un bir miktar düzeltmeye gireceği ve sonrasında alıma uygun olacağı ve boğa döneminin tam anlamıyla başlayacağı görüşleri konuşuluyor. Bütün bunlara ek olarak kısmi bir boğa döneminden bahsediyorsak eğer ilk toparlaranan kripto paranın ethereum olduğunu söyleyebiliriz. 

Rager, Ethereum’un DeFi isimli platformda teminat olarak kullanılabileceğini de ekledi. DeFi’de kilitlenen Ethereum miktarı son 7 ayda %80 oranında artış gösterdi. 

Bitcoin ve kripto paralarla ilgili en güncel ve son dakika haberlerine anında ulaşmak için Gazetecoin.com'u Twitter’da takip edin, Google News’te takip edin, Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!